Jakie stylizacje warto zakładać na spotkania biznesowe? Koszule damskie i męskie

Spotkania biznesowe często wywołują u nas stres. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas takich rozmów oceniane są nie tylko nasze kompetencje, ale często również nasz wygląd. Właśnie dlatego staramy się ubrać odpowiednio do okoliczności. Z tego artykułu dowiesz się, jakie stylizacje warto zakładać na biznesowe sytuacje i dlaczego koszule damskie i koszule męskie są idealnym wyborem.

Czego nie nosić na oficjalnych spotkaniach?

Wbrew pozorom to, co na siebie włożymy podczas ważnej służbowej rozmowy, może zaważyć na jej powodzeniu. Mimo że naszego rozmówcę interesuje głównie to, co mamy mu do zaoferowania i czy jesteśmy odpowiednią osobą na stanowisku, to jednak pierwsze wrażenie robi się tylko raz – warto zatem zadbać o to, by było jak najlepsze. Choć wydaje się to oczywiste, na spotkanie biznesowe w żadnym wypadku nie należy przychodzić w niewyprasowanych, nieświeżych ubraniach. Koszule męskie w najmodniejszych fasonach prezentują się doskonale wyłącznie wtedy, kiedy nie są wygniecione i nie ma na nich śladów świadczących o tym, że dawno nie widziały pralki. Ale również koszule damskie powinny wyglądać nienagannie. Jeżeli nie mamy czasu na dłuższe prasowanie przy użyciu żelazka, możemy sięgnąć po parownicę ręczną.

Niezwykle istotna jest także kolorystyka. W tym przypadku najlepiej jest unikać krzykliwych barw. Różowe, fioletowe czy czerwone koszule damskie oraz męskie zdecydowanie lepiej zostawić na inne, swobodniejsze okazje. Odwiedzając sklep odzieżowy online w celu znalezienia idealnego zestawu, zdecydowanie lepiej skupić się na odcieniach szarości, bieli, brązu, granatu oraz czerni. Podobnie jest w przypadku wzorów. Mile widziane są jednolite modele bądź subtelne printy, które nie rzucają w oczy.

Ważną kwestią jest również dopasowanie poszczególnych elementów ubioru. Koszule męskie, które odstają na ramionach lub mają za długie rękawy, mogą stworzyć wrażenie, że jesteśmy niechlujni i nie przykładamy wagi do swojego wyglądu.

Jaki zestaw się sprawdzi na rozmowę służbową?

Oczywiście najtrafniejszym wyborem dla panów wydaje się tutaj garnitur – i nic w tym dziwnego, ponieważ wówczas nie musimy się martwić, że klient uzna nas za nieprofesjonalnego. Warto jednak pamiętać, że wiele zależy od tego, jaki charakter ma spotkanie i w jakiej branży pracujemy. Jak najbardziej każdy mężczyzna powinien odwiedzić sklep odzieżowy online w celu zakupu przynajmniej kilku garniturów – zarówno tych formalnych, jak i bardziej casualowych – jednak nie zawsze to właśnie po nie należy sięgać, przygotowując się do rozmowy służbowej.

Przykładowo, jeśli widzimy się na mieście, na neutralnym gruncie, np. w kawiarni, to niekoniecznie należy pamiętać o garniturze i krawacie. Swobodna koszula w jasnym, pastelowym kolorze sprawdzi się znakomicie, szczególnie gdy dobrze już znamy swojego rozmówcę i spotkanie jest swobodniejsze, wobec czego formalny strój nie jest wymagany.

Odwiedzając sklep odzieżowy online, warto pamiętać o tym, by skompletować kilka pełnych zestawów. Wśród nich powinny się znaleźć różne modele koszul, przynajmniej dwa warianty garniturów, uniwersalne krawaty oraz kilka par spodni – zarówno tych prasowanych na kant, jak i w luźniejszych fasonach, jak chociażby chinosy.

A co można powiedzieć o oficjalnym stroju dla kobiety? Najlepiej sprawdzi się połączenie ołówek spódnicy lub eleganckich spodni z jednokolorową koszulą. Możemy zarzucić na nią marynarkę lub też całkowicie zrezygnować z odzienia wierzchniego.

Dodatki do stroju formalnego

Przygotowując się na ważne firmowe spotkanie, od którego może zależeć np. powodzenie jakiegoś dużego projektu, oprócz pełnego stroju należy także pamiętać o wyszukanych, gustownych dodatkach. Jednym z najważniejszych elementów są oczywiście buty. Latem oraz do luźniejszych stylizacji sprawdzą się modne mokasyny, z kolei do garnituru powinny to być klasyczne półbuty. Nie zapominajmy tutaj także o pasku do spodni – najlepiej, żeby pasował kolorystycznie do butów. Modele, które odznaczają się wymyślnymi klamrami, najlepiej zostawić w domu, ponieważ dużo lepiej zaprezentuje się tradycyjna, prosta elegancja. Jeśli spotkanie biznesowe ma wysoką rangę, dobrze jest zadbać też o takie dodatki, jak spinki do mankietów oraz do krawata. Sprawią, że cała stylizacja nabierze bardziej oficjalnego charakteru. W dobrym guście będzie także prosty zegarek na skórzanym pasku, szczególnie w towarzystwie szykownej aktówki.

Related Posts