pink breathe neon sign

Kilkadziesiąt lat temu wyobrażano sobie, że ludzie żyjący w XXI wieku będą się żywić wyłącznie za pomocą kolorowych tabletek. Drażetki o różnorakich kolorach i smakach miały zapewnić dobre samopoczucie, sycić, a przy okazji zapewniać wspaniały wygląd.

Jak wiemy naukowcom nie udało się utworzyć alternatywy dla jedzenia w postaci pigułek. Za to drogerie i apteki są wyposażone w szereg pastylek o leczniczym działaniu.

Trzeba jednak od razu zaznaczyć, iż suplementy diety nie są alternatywą dla zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa. To tylko dodatek, który pozwala na dostarczenie ciału dodatkowych porcji mikroelementów.

Przykładowo suplement diety Biotebal posiada w jednej pigułce aż pięć miligramów biotyny, która jest niezbędna do prawidłowego tworzenia keratynocytów. Dzięki regularnemu, dłuższemu przyjmowaniu lekarstwa poprawia się kondycja paznokci oraz włosów, a przy okazji również ogólny stan skóry. Od wielu lat panie wspomagają się tym środkiem farmakologicznym na przełomie sezonów, a także w przypadkach walki z ogólnym osłabieniem organizmu połączonym z nadmierną utartą włosów. W końcu wiemy, że zdrowy wygląd włosów świadczy o byciu piękną.

Innym ciekawym środkiem, który jest godny uwagi, jest D-Vitum forte. Witamina D3 zbawiennie wpływa na gospodarkę wapniowo-fosforanową organizmu, zapobiegając u dzieci krzywicy, a u dorosłych osteoporozie. Oczywiście trzeba ją stosować wedle zaleceń producenta, ponieważ w nadmiarze może dawać skutki uboczne. Suplementacja witaminą D jest szczególnie ważna w okresach, gdy dni są pochmurne i deszczowe, ponieważ wtedy dociera do nas mniej promieni słonecznych.

Poza wzmocnieniem kości oraz zębów witamina D3 jest również odpowiedzialna za generowanie prawidłowej odpowiedzi immunologicznej organizmu, przez co można uznać ją jako substancję profilaktyczną w zapobieganiu różnorakim infekcjom.

Related Posts