human eye close-up photography

Naturalne olejki – czy działają na rzęsy i brwi? Jak najlepiej odżywić rzęsy?

Naturalne olejki są obecnie bardzo popularne. To pielęgnacja w duchu slow beauty, oparta na maksimum efektu, przy jednoczesnym wyzbyciu się syntetycznych substancji. Ich niekwestionowaną i najmocniejszą stroną jest również wszechstronność. Naturalne i tłoczone na zimno olejki nadają się zarówno na ciało, jak i na twarz oraz włosy. Wiele kobiet próbuje nakładać je również na rzęsy. Czy to dobry pomysł?

Pogłoski powtarzane od pokoleń

Biorąc pod uwagę rewelacyjny skład naturalnych olejków i ich działanie na włosy, wcale nie dziwi fakt, że wiele kobiet aplikuje je również na rzęsy i brwi. W społecznej świadomości wciąż istnieje głęboko zakorzeniony pogląd, że olejek rycynowy jest jedną z najlepszych odżywek do rzęs i brwi. Jest w tym tylko połowa prawdy.

Olejki w pielęgnacji brwi i rzęs – działanie

Olej rycynowy(tak jak inne olejki)  jest doskonały do pielęgnacji włosów i włosków, ale tylko na głowie i brwiach. Te wokół oka mogą bardzo źle reagować na kwas rycynolowy, który w dużym stężeniu występuje w oleju rycynowym. Olejek jest gęstą i treściwą substancją, która – gdy dostatnie się do oka – może powodować problemy z widzeniem, zamglenie spojówki, podrażnienia i dyskomfort. Gęsty olejek ciężko jest wypłukać, gdy już dostanie się do oka. O ile do pielęgnacji brwi olejki nadają się doskonale, o tyle nakładanie ich na rzęsy szkodzi zdrowiu oka i naszemu codziennemu komfortowi.

Co zamiast olejków?

Na szczęście dziś rzęsy nie muszą już cierpieć z powodu zaniedbania i braku pielęgnacji. Na rynku pojawiły się odżywki do rzęs, które doskonale regenerują włoski i sprawiają, że te rosną długie jak nigdy dotąd. Skuteczna odżywka do rzęs działa jak najsprawniejszy booster, zagęszczając linię rzęs, znacznie wydłużając i przyciemniając włoski.

Odżywka do rzęs – opinie

Opinie na temat odżywek są bardzo pozytywne. Kluczem jest tu wybór tej najlepszej. Kobiety twierdzą, że bez niej nigdy nie udałoby im się mieć tak spektakularnych włosków. Dzięki odżywce wiele z nich odzyskało pewność siebie lub (nawet) odbudowało rzęsy po przebytej chemioterapii. To jedyny produkt z tak pozytywnymi opiniami, który wpływa bezpośrednio na cebulki rzęs.

Related Posts