Manicure hybrydowy to w chwili obecnej jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że posiada on zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dlaczego tak się dzieje? Czy lakiery wykorzystywane do tej stylizacji paznokci są bezpieczne?
Manicure hybrydowy to zabieg, który daje kosmetyczkom oraz klientkom wiele nowych możliwości przy stylizacji paznokci. Lakiery hybrydowe są bardzo elastyczne, a jednocześnie warstwa nakładana na płytkę jest równie cienka jak zwykłego lakieru. Jest to świetny sposób na utwardzenie paznokci, dając tym samym bardzo naturalny i trwały efekt. Lakier hybrydowy niezwykle błyszczy, nie ulega zmatowieniu i nie odpryskuje, nawet w trudnych warunkach.
Zabieg hybrydowy wygląda praktycznie tak samo, jak każdy inny zabieg tego typu. Kosmetyczka opracowuje najpierw wolny brzeg paznokcia i usuwa skórki, jak przy klasycznym manicurze . Potem płytka zostaje odtłuszczona i pokryta bazą pod lakier. Następnie na paznokcie dwukrotnie nakładany jest lakier hybrydowy, który dla wzmocnienia efektu zostaje na końcu pokryty utwardzaczem. Każda warstwa jest utrwalana przy pomocy lampy UV. Wykonanie całego manicure może zająć 1-1,5 godziny, w zależności od tego czy nakładany jest sam kolor, french lub inne zdobienie. Jego efekty utrzymują się ok. 2-3 tygodni.
Paznokcie hybrydowe są świetnym rozwiązaniem dla każdej kobiety, na każdą okazję. Ich największą zaletą jest minimalna ingerencja w płytkę paznokcia. Lakier hybrydowy łączy w sobie najlepsze cechy zwykłego lakieru oraz żelu. Przed jego nałożeniem nie trzeba piłować wierzchniej części płytki paznokcia. Ściąga się go bardzo łatwo, przy pomocy specjalnego zmywacza. Jest równie trwały i piękny co metody żelowe, a dodatkowo nie niszczy płytki paznokcia. Dużą zaletę stanowi fakt, że lakier hybrydowy jest bezzapachowy i nieścieralny. Po wyjęciu spod lampy UV jest od razu suchy, bez obaw możemy wykonywać wszystkie czynności. Co ważne, lakiery hybrydowe nie zawierają takich składników chemicznych jak toluen i formaldehyd, dzięki czemu są hipoalergiczne.
Po upływie 14 dni zaleca się ściągnięcie lakieru, ponieważ cienkie i słabe płytki paznokcia mogą stać się kruche i zacząć się rozwarstwiać. Jeśli jednak będziemy trzymać się tego terminu, nie powinno być żadnych problemów. Co więcej, po upływie dwóch tygodni na paznokciach pojawiają się widoczne odrosty. Usunięcie lakieru i ewentualne powtórzenie zabiegu jest więc wskazane w każdym przypadku.