Starzenie się jest naturalnym procesem, którego wiele osób nie potrafi zaakceptować. Z myślą o tych osobach powstały nowe gałęzie medycyny: medycyna estetyczna i medycyna regeneracyjna. Należą one do jednych z najszybciej rozwijających się, a jednocześnie do tych, które w bardzo szerokim stopniu wykorzystują najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny. Jednym z najnowszych osiągnięć, po które sięga medycyna estetyczna, jest osocze bogatopłytkowe.
Dlaczego korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej?
Upływające lata powodują zmianę w naszym wyglądzie – zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra staje się mniej napięta i jędrna. Procesy regeneracyjne, które w młodości zachodziły szybko i dynamicznie, w starszym wieku zaczynają przebiegać w zdecydowanie wolniejszym tempie. Aby skóra mogła się zregenerować, potrzebuje zewnętrznego wsparcia. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, po wykonaniu których wygląd skóry się poprawia – proces jej starzenia się będzie przebiegał wolniej, a jego oznaki będą mniej widoczne. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które starają się choć trochę oszukać czas, jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Po zabiegu skóra odzyskuje blask, staje się młodsza i nabiera promiennego wyglądu.
Na czym polega terapia?
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem, który powstaje na bazie krwi pacjenta. Uzyskany preparat jest wprowadzany poprzez iniekcję w miejsce, któremu chcemy nadać młodszy wygląd. Metoda jest naturalna, bezpieczna i może być stosowana u osób ze skłonnościami do alergii – jest to spowodowane tym, że preparat oparty jest na własnej krwi pacjenta. Dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym następuje proces głębokiego pobudzania do pracy komórek tworzących skórę. W efekcie pobudzone zostają między innymi fibroblasty. Proces ten sprawia, że następuje wznowienie produkcji kolagenu, dzięki czemu zewnętrzny wygląd skóry zmienia się na lepsze – staje się ona nie tylko napięta i rozświetlona, ale także bardziej jędrna.
Kto może skorzystać z zabiegu?
Specjaliści medycyny estetycznej uważają, że terapia osoczem boagtopłytkowym jest wskazana w przypadku osób, którym zależy na bardzo skutecznym procesie rewitalizacji skóry. Można ją polecić osobom, których problemem są:
- brzydki i ziemisty koloryt cery,
- zbytnia suchość skóry,
- wyraźnie widoczne oznaki zmęczenia.
Zabieg może zostać wykonany już w przypadku pierwszych objawów starzenia się skóry. Osocze bogatopłytkowe należy do tych zdobyczy medycyny, które wykorzystywane są nie tylko w medycynie estetycznej – sięgają po nie także inne gałęzie medycyny: stomatologia, ginekologia, ortopedia, okulistyka.
Efekty terapii osoczem bogatopłytowym
Decydując się na zabieg wykorzystujący osocze płytkowe, zyskamy:
- poprawiony owal twarzy,
- poprawę elastyczności skóry,
- zwiększoną gęstość i napięcie skóry,
- cerę pozbawioną symptomów zmęczenia.
Wybierając się na zabieg, który wykonywany jest w oparciu o osocze bogatopłytkowe, możemy mieć pewność, że wszelkie fałdki i zmarszczki zostaną wygładzone. Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystane także do leczenia rozstępów. Po zabiegu rozstępy całkowicie nie znikną, ale będą zdecydowanie mniej widoczne.
Do jednych z największych osiągnięć współczesnej medycyny bez wątpienia należy osocze bogatopłytkowe. Z terapii osoczem bogatopłytkowym szczególnie chętnie korzysta medycyna regeneracyjna i estetyczna. Terapia jest całkowicie bezpieczna dla pacjentów – można z niej korzystać, nie obawiając się żadnych skutków ubocznych.