woman with red lipstick and black mascara

Naucz się używać eyelinera i wyczaruj 3 różne kreski na swojej powiece!

Niepozorny kosmetyk, który wyglądem przypomina niekiedy długopis, a jego używanie jest w dodatku wielką sztuką. Zastanawiasz się, o jaki kolorowy kosmetyk chodzi? Tak, mowa o eyelinerze. To jego prawidłowe użycie spędza sen z powiek wielu kobietom, ale jednocześnie dobrze wykorzystany umożliwia wykonanie najróżniejszych rodzajów kresek na powiece, które są nie tylko bardzo modne, ale również nie mniej efektywne. Jeśli też zastanawiasz się jak zrobić idealne kreski przy pomocy eyelinera, ten artykuł jest dla Ciebie!

Rodzaje eyelinerów i najlepszy dla początkujących

Wśród eyelinerów najpopularniejsze są:

  • eyeliner w pisaku,
  • eyeliner w żelu,
  • eyeliner w pędzelku,
  • eyeliner w sztyfcie.

Każdy z nich posiada zarówno swoje wady, jak i zalety. Eyeliner w pisaku jest określany jako najlepszy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kreskami, gdyż malowanie za jego pomocą przypomina malowanie flamastrem. Jedynie utrzymanie pewnej ręki i zdecydowany ruch może być w jego przypadku problemem. Eyeliner w żelu wymaga z kolei wyćwiczonej dokładności, gdyż nieudane jego użycie będzie nam bardzo trudno wyrównać. Żel szybko zasycha, dlatego możliwe, że trzeba będzie całkowicie zmyć go z powieki i nałożyć od nowa, jeżeli narysowane przez nas kreski nie będą udane. Kosmetyk aplikowany za pomocą pędzelka również może przydać się osobom początkującym. Pędzelek jest dość elastycznym narzędziem, dlatego bardzo łatwo jest nim operować. Eyeliner w sztyfcie jest zazwyczaj bardzo miękki, a malowanie nim przypomina tę samą czynność, co w przypadku wykorzystania kredki do oczu, więc też nie powinien sprawić większych trudności. Duży wybór eyelinerów znajdziesz w ofercie marki L’Oreal Paris.

Najpopularniejsze rodzaje kresek na powiece

  • „Kocie oko” lub „pin-up” – to jedna z najpopularniejszych kresek. Swoim wyglądem przypomina jaskółkę, gdyż jej przedłużenie podobne jest do opływowego kształtu ciała tego ptaka. Kreska w tym stylu rozpoczyna się na górnej powiece oka w jego kąciku, a kończy poza jego obrębem. Tego rodzaju obrysowanie sprawdza się w przypadku dużych oczu o migdałowym kształcie, gdyż małe oczy mogą się jeszcze bardziej pomniejszyć.
  • „Arabskie” – kreski arabskie są bardzo widoczne, gdyż składają się nie tylko z linii na górnej powiece, ale także na dolnej. Malowana kreska jest w tym przypadku zdecydowanie bardziej wyrazista i obrysowuje cały kontur oka. Namalowanie szczególnie dolnej kreski może być trudne, gdyż musi się ona znajdować „wewnątrz” oka, na linii od kanaliku łzowego, dlatego często nieumiejętnie wykonane może przyczyniać się do podrażnienia oka i jego łzawienia. W tym przypadku kreskę również „wyciąga się” za obszar powieki.
  • Kreska w stylu Audrey Hepburn – makijaż oka na styl wielkiej gwiazdy ma za zadanie nadać oku kształt migdała. Kreska nie może być zbyt cienka, a nawet dobrze, aby była zdecydowanie grubsza w kulminacyjnym miejscu oka – na środku. Przedłużenie linii wychodzącej poza oko powinno zdecydowanie unosić się w górę i łamać pod kątem, a nie opływowo jak w przypadku klasycznych, kocich kresek.

Trening czyni mistrza!

Aby skutecznie wytrenować w sobie umiejętność wykonywania kresek, zadbaj o dogodne do tego miejsce. Zapewnij sobie dostateczną ilość światła, duże lustro, a także podparcie, które zapobiegnie drżeniu ręki. Malując kreskę na zamkniętej powiece staraj się kontrolować ruch ręki dzięki otwarciu drugiego oka. By sobie pomóc, rozciągnij delikatnie powiekę, co ułatwi poprowadzenie kreski na powiece. Postaraj się wykonać ją w miarę szybkim i zdecydowanym, pewnym ruchem – jak najbliżej linii rzęs. Na początek skorzystaj z eyelinera w postaci flamastra, który będzie dobrze leżał w dłoni, a także nie będzie wymagał Twojego dodatkowego skupienia na nałożenie prawidłowej ilości kosmetyku.  Postaraj się zachować symetrię obu kresek. Jeśli jednak Ci nie wyszło, nie martw się – zmyj kreski i spróbuj wykonać je jeszcze raz.

Related Posts